książki

Kwietniowe zapowiedzi Wydawnictwa Albatros

16:35:00Izabela Lemke


W tym miesiącu próżno szukać romantycznych powieści. Za to zadowoleni będą fani mocnych wrażeń. Ciekawi? Zapraszam na przegląd kwietniowych zapowiedzi Wydawnictwa Albatros.

Donato Carrisi – „Trybunał dusz” (premiera 7 kwietnia)

Marcus i Clemente, agenci tajnej organizacji kościelnej zajmującej się gromadzeniem informacji pozyskanych w trakcie spowiedzi, próbują wyjaśnić zagadkę zniknięcia pewnej studentki. Marcus wierzy, że jest jeszcze szansa na uratowanie dziewczyny. Kto stoi za serią morderstw popełnianych na sprawcach okrutnych przestępstw, którzy uniknęli kary?

Donato Carrisi – „Łowca cieni” (premiera 11 kwietnia)

Seria brutalnych morderstw wstrząsa Rzymem. Niemający litości szaleniec jest nieuchwytny. Przydzielona do tej sprawy policjantka próbuje poradzić sobie nie tylko z falą zabójstw, ale i własną przeszłością. Prowadzone śledztwo zmusza ją do kontaktów z dawnym znajomym. Sandra i Marcus znów będą musieli połączyć siły, by złapać poszukiwanego mordercę.
Carrisi w tej powieści doskonale uchwycił nie tylko wspaniałą atmosferę i piękno Rzymu, lecz także zdołał ukazać mroczne i pilnie strzeżone sekrety stolicy Włoch.


Harlan Coben – „Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne” (wznowienie)

Dwadzieścia historii o zbrodni, śmierci i karze, opatrzonych zaskakującymi puentami. Jedne z nich przyprawią czytelnika o śmiech lub łzy, inne – wywołają dreszcz przerażenia. Znajdziemy tu teksty uznanych pisarzy, jak Lawrence Block, James Grady, Mickey Spillane czy Max Allan Collins, jak również utwory twórców, którzy dopiero zdobywają popularność.
Valentin Musso – „Krąg niewinnych” (premiera 11 kwietnia)

Południe Francji. Vincent dowiaduje się, że w pobliżu górskiego szlaku w Pirenejach zostało znalezione zmasakrowane ciało jego brata, który zniknął dwa dni wcześniej. Jest przerażony i wstrząśnięty: kto i dlaczego doprowadził do śmierci Raphaëla? Mężczyzna podejmuje prywatne śledztwo i wkrótce odkrywa pilnie strzeżoną przez brata tajemnicę.
W tym samym czasie w Nicei w renomowanym liceum zostaje zamordowany jeden z uczniów. Komisarz Justine Néraudeux rozpoczyna dochodzenie. Początkowo wydaje się, że obie sprawy nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. A jednak...

Peter James – „Ludzie doskonali” (premiera 11 kwietnia)

NOWA KSIĄŻKA ZWYCIĘZCY W PLEBISCYCIE
KSIĄŻKA ROKU 2016 WEDŁUG LUBIMYCZYTAĆ.PL

Kiedy John i Naomi Klaessonowie dowiadują się, że są nosicielami genu, który spowoduje u ich dzieci rzadką chorobę genetyczną, postanawiają zgłosić się do tajnego programu, który pomoże im zaprojektować doskonałe dziecko. Za 400 tysięcy dolarów będą mogli wybrać geny ich przyszłego potomka. Wkrótce Naomi dowiaduje się, że urodzi niezwykłe bliźnięta.


Ian McEvan – „W skorupce orzecha” (premiera 11 kwietnia)

Historia stara jak świat, opowiedziana na nowo, w niecodzienny sposób. Tajemniczy narrator, ukryty w sekretnym miejscu, niedostępnym dla oczu i uszu, jest jednocześnie świadkiem i mimowolnym uczestnikiem spisku. Jeśli knowania się powiodą, zostanie prawdopodobnie uznany za jednego z winnych tej zbrodni. Jeśli w ich następstwie utraci być może najbliższą mu na świecie osobę, sam w pewnym sensie stanie się ofiarą tego morderczego podstępu. Zajrzyjcie zatem do środka i pozwólcie, by dramat rozegrał się na waszych oczach.Znaleźliście coś dla siebie?

You Might Also Like

0 comments

Archiwum

O blogu

Dość poważnie

Wszystkie teksty opublikowane na tym blogu są mojego autorstwa. Zabraniam ich kopiowania oraz wykorzystywania bez mojej wiedzy i pisemnej zgody.

Formularz kontaktowy