ekranizacje

Listopadowe premiery kinowe

21:35:00Izabela Lemke


Jeśli macie już dość zapowiedzi książkowych - wasz portfel protestuje, a na półkach od dawna zalegają nieprzeczytane tytuły - to ten post jest dla was.

Przygotowałam subiektywny przegląd filmów, które swoją polską premierę będą miały właśnie w listopadzie. W zestawieniu znalazły się zarówno nasze rodzime produkcje, jak i zagraniczne. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie. Dajcie koniecznie znać w komentarzu :)Jestem mordercą (premiera 4.11)„Jestem mordercą” to thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70-tych. Główny bohater filmu, Janusz Jasiński, jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić  wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?Pitbull. Niebezpieczne kobiety (10 listopada)W 2015 roku 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza (Joanna Kulig) i Jadźka (Anna Dereszowska). Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych ps. Somalia (Magdalena Cielecka) oraz brutalnym, przestępczym światem mafii paliwowej, której macki sięgają dalej niż można sobie wyobrazić…

Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka na co dzień zmaga się z nieobliczalnym mężem (Artur Żmijewski) – pracownikiem wywiadu skarbowego, powiązanym z mafią, natomiast Zuza niefortunnie wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier (Sebastian Fabijański), socjopatycznym gangsterem, którego dziewczyna – Drabina (Alicja Bachelda-Curuś) właśnie wychodzi z więzienia…

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (18 listopada)Film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”  oparty jest na powieści i oryginalnym scenariuszu, debiutującej w roli scenarzystki J.K. Rowling. To kolejna odsłona magicznego świata. Prawa i obyczaje, którymi rządzi się społeczność czarodziejów i czarownic będą doskonale znane wszystkim miłośnikom książek i filmów o Harrym Potterze. Jednak historia Newta Scamandera rozpocznie się w Nowym Jorku siedemdziesiąt lat wcześniej niż wydarzenia, w których główną rolę odegrał słynny czarodziej.Plac zabaw (18 listopada)


Niewielkie miasto w Polsce. Dzień z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego finału. Scenariusz, nagrodzony w konkursie Script Pro, został oparty na faktach .
„Plac zabaw” to pełnometrażowy debiut Bartosza M. Kowalskiego, który został doceniony przez widzów i krytyków za dokumenty "Moja wola" i "Niepowstrzymani". Na ekranie zobaczymy trójkę młodych debiutantów: Michalinę Świstuń, Nicolasa Przygodę, Przemka Balińskiego. Ich kreacje na długo po seansie nie pozwalają o sobie zapomnieć. Film jest przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.


Snowden (18 listopada)


Historia byłego pracownika CIA i NSA Edwarda Snowdena, który ujawnił prasie ściśle tajne dokumenty, doprowadzając do największego przecieku zastrzeżonych informacji w historii USA. 


Zdaję sobie sprawę, że to nie jest łatwe i przyjemne kino (z wyjątkiem „Fantastycznych zwierząt…”), na które chciałoby się pójść w wolnym czasie. Myślę jednak, że na nowym „Pitbullu” nie zabraknie okazji do śmiechu, a „Snowden” zapewni nam dreszczyk emocji. Mocno i przygnębiająco zapowiada się „Plac zabaw”, film, który uderza już samym zwiastunem. „Jestem mordercą” chciałabym obejrzeć ze względu na inspirację Wampirem z Zagłębia. 

Nie wiem, czy wiecie, ale kilka dni temu ukazała się książka Patryka Vegi pt. Niebezpieczne kobiety. Czytaliście albo macie zamiar?


A jakie są wasze typy? Znaleźliście coś dla siebie? 
A może czekacie na inny film?

Opisy pochodzą ze strony Multikina, wyjątek: Snowden (filmweb.pl)
zdjęcie: filmweb.pl

You Might Also Like

0 comments

Archiwum

O blogu

Dość poważnie

Wszystkie teksty opublikowane na tym blogu są mojego autorstwa. Zabraniam ich kopiowania oraz wykorzystywania bez mojej wiedzy i pisemnej zgody.

Formularz kontaktowy