seriale

Serial: Gra o tron – sezon 6, odcinek 1

22:12:00Izabela Lemke


Czekanie na ten sezon było szczególne. Serial wyprzedził książki i nikt nie wiedział, co się w nim wydarzy. Mogliśmy się jedynie domyślać na podstawie trailerów i wypowiedzi aktorów. Ciągle też sobie zadawaliśmy pytanie: czy Jon Snow przeżyje?

Wszyscy pamiętamy, jak się skończył ostatni odcinek. Lord Dowódca został okrzyknięty zdrajcą i zasztyletowany przez braci z Nocnej Straży. Krew szybko zabarwiła śnieg. Szósty sezon zaczyna się od tego momentu. Niestety, Jon nie oddycha, a Melisandre nie odprawia magicznego rytuału wskrzeszenia. Czy byliście tak samo rozczarowani jak ja? Pocieszam się tym, że ser Davos i kilku zaufanych braci strzeże jego ciała. Jakby czekało je coś więcej, niż tylko spalenie. Nadzieja jest jednak coraz mniejsza. Czerwona Kapłanka przeżywa kryzys: pomyliła się. Czy nadal może ufać w wizje, które zsyła jej w płomieniach Pan Światła? Jak możemy rozumieć scenę, w której stoi przed lustrem zupełnie naga? Tyle pytań bez odpowiedzi… A tymczasem Thorne chce się dostać do zabarykadowanego Cebulowego Rycerza i ludzi ze Straży. Czy Eddowi Cierpiętnikowi uda się dogadać z Dzikimi? Jeśli tak, możemy się spodziewać ciekawej bitwy. Myślę, że powinni pomścić śmierć człowieka, który uratował im życie.   

Nie mogę uwierzyć, że Daenerys wymieniła swoje wszystkie tytuły przed Khalem Moro. Jakby Dothrakowie naprawdę mogli o niej słyszeć…  Jestem oczywiście ciekawa Vaes Dothrak, ale tak naprawdę czekam na scenę, którą widziałam w zwiastunie: Drogona unoszącego się nad khalasarem. Liczę na widowisko!


Na ratunek Zrodzonej w Burzy wyruszył król Friendzone i Daario Naharis. Rywalizacja pomiędzy panami jest wręcz namacalna. Jednoczy ich jednak jeden cel i póki go nie osiągną, na pewno nie sprowokują poważnej kłótni. We dwóch mają większą szansę znaleźć, a potem ochronić Daenerys. Ser Jorah Mormont  ma jeszcze inne zmartwienie: szara łuszczyca postępuje. Nie zdziwię się, jeśli umrze pod koniec sezonu (gdy choroba dotrze do serca).

Nie możemy narzekać na brak trupów. W złotym całunie do Królewskiej Przystani dopływa Myrcella, a w Słonecznej Włóczni jest zamach stanu. Ellaria zabija księcia Dorne, następnie widzimy nietypową śmierć Trystane’a. Ale na tym nie koniec. Martwa jest też kochanka Ramsaya – Myranda. 

Czekam na wskrzeszenie Jona i smoki. Show zapewni nam bowiem nie tylko Drogon. Na trailerze widzimy, jak Tyrion staje przed Viserionem i Rhaegalem. Czy uda mu się w jakiś sposób nad nimi zapanować? Po tak długim czasie spędzonym w ciemności, w niewoli, stały się dzikie i niewyobrażalnie groźne. Nawet dla ich matki…


A jakie są wasze wrażenia po najnowszym odcinku Gry o tron”? 


zdjęcia pochodzą z oficjalnego fanpage'a serialu

You Might Also Like

0 comments

Archiwum

O blogu

Dość poważnie

Wszystkie teksty opublikowane na tym blogu są mojego autorstwa. Zabraniam ich kopiowania oraz wykorzystywania bez mojej wiedzy i pisemnej zgody.

Formularz kontaktowy